Od S.

Moda to przekaz, chęć wyrażenia siebie w sposób wizerunkowy. Moda to radość, inspiracja i produkt, którego pragniemy. Moda jest ideą. Moda to lifestyle i droga, którą wielu pragnie podążać.
Moja filozofia na temat mody jest dość odmienna od znanej nam wszystkim. Jest taka, jak napisałam powyżej – ale przede wszystkim moda to biznes, na którym stoi cześć świata.
Każdy postrzega modę na własny sposób. Według mnie powinna być przede wszystkim radością; możliwością wyrażenia siebie w sposób szczególny, indywidualny. W obecnym świecie, kiedy tak wiele jest w naszym życiu systemu, który zmusza nas do życia i funkcjonowania w sposób ściśle określony, moda powinna być wolnością.
Chciałabym, by każdy był na tyle świadomy w postrzeganiu siebie, aby rozumiał, że to, co dla jednych jest atrakcyjne, dla innych takim być nie musi. Że są delikatne kobiety, którym pasują romantyczne sukienki, a innym lepiej zaproponować coś nieco bardziej formalnego. Opcji mamy wiele. Są różne sylwetki i temperamenty. Są różne upodobania i style bycia czy życia, tak więc bawmy się modą – by była dla nas luksusem, który do nas pasuje i który podkreśla nasze wnętrze. Nie wyznacznikiem, za którym wszyscy ślepo biegną.
Odniosłam się do mody odzieżowej, ale jeśli się zastanowimy, moda może rzutować na wszystko: na filozofię, na dietę czy decyzje związane z czymkolwiek. Pomyślmy o tym i przede wszystkim posłuchajmy siebie. Jako projektant zawsze podchodzę indywidualnie do moich klientów i wiem, że tylko w taki sposób stworzę wizerunek doskonały. 

Sylwia Romaniuk